logo
ХЕРСОНСЬКИЙ
РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР
ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ
Сертифікація-2024: старт реєстрації
12.01.2024

Уже в понеділок, 15 січня, розпочнеться реєстрація для участі в сертифікації педагогічних працівників.

З’ясуймо, хто має право взяти в ній участь і яких вимог потрібно дотримуватися, щоб реєстрація була успішною.

Міністерство освіти і науки України наказом визначило такі категорії та граничну кількість педагогічних працівників, для яких буде проведено сертифікацію у 2024 році:

  • 1500 учителів початкових класів;
  • 1000 вчителів математики, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому (адаптаційному) циклі базової середньої освіти;
  • 1000 вчителів української мови і літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому (адаптаційному) циклі базової середньої освіти;
  • 500 учителів навчальних предметів (інтегрованих курсів) громадянської та історичної освітньої галузі та/або освітньої галузі «Суспільствознавство» (всесвітньої історії, вступу до історії України та громадянської освіти, громадянської освіти, історії України, основ правознавства, курсів «Досліджуємо історію і суспільство», «Історія: Україна i світ», «Украйна і світ: вступ до історії та громадянської освіти»).

Перед початком реєстрації потенційному учаснику / учасниці варто переконатися в тому, що він / вона входить до числа осіб, які мають право брати участь у сертифікації 2024 року. А це особа зі стажем педагогічної роботи не менш ніж два роки, яка за основним місцем роботи працює на посаді вчителя початкових класів, чи вчителя математики, чи вчителя або української мови і літератури, або української мови, або української літератури, чи вчителя історії та/або громадянських дисциплін. Цей факт має бути підтверджено відповідною довідкою із закладу освіти, де він / вона працює.

Водночас учителі, які працюють у закладах освіти за відповідним профілем за сумісництвом чи суміщенням, а також керівники та їхні заступники, які мають педагогічне навантаження з відповідних предметів, не зможуть узяти участі в сертифікації.

Реєстрація розпочнеться 15 січня о 00:01 та триватиме до 30 січня 2024 року включно й проходитиме у два етапи:

  • основний (15–25 січня) 一 у межах граничної кількості учасників для кожного регіону;
  • додатковий (26–30 січня) 一 у межах загальної граничної кількості учасників.

Якщо до закінчення періоду реєстрації буде сформовано граничну кількість бланків реєстраційних карток-заяв згідно з квотою учасників сертифікації, установленою МОН, 一 реєстрацію буде припинено достроково. Зважаючи на це, охочим узяти участь у сертифікації 2024 року радимо не зволікати з реєстрацією.

Для успішної реєстрації варто виконати такі кроки:

1) створити реєстраційну картку-заяву за допомогою спеціального сервісу, розміщеного на нашому вебсайті в рубриці «Сертифікація педагогічних працівників».

Пам’ятайте, що реєстрація не завершується створенням реєстраційної картки-заяви!

Потенційним учасникам / учасницям сертифікації радимо не створювати реєстраційної картки, якщо вони: 1) не планують брати участь у сертифікації; 2) не збираються завершувати процедуру реєстрації надсиланням документів до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти;

2) завантажити й зберегти Контрольно-інформаційний лист. Інформація в ньому зорієнтує щодо подальших кроків реєстрації, тож рекомендуємо уважно слідувати зазначеним рекомендаціям;

3) перевірити дані, зазначені в реєстраційній картці-заяві, які надали під час роботи із сервісом;

4) заповнити заяву в реєстраційній картці-заяві;

5) зробити копії паспортного документа й реєстраційного номера облікової картки платника податків / ідентифікаційного номера фізичної особи платника податків (за наявності) та завірити їх власноруч;

6) сформувати комплект реєстраційних документів та надіслати його на адресу регіонального центру оцінювання якості освіти, зазначену в Контрольно-інформаційному листі;

7) отримати від регіонального центру оцінювання якості освіти рекомендований лист з реєстраційним повідомленням учасника, де буде зазначено логін і PIN-код для доступу до Кабінету учасника сертифікації.

Принагідно повідомляємо, що отримати дані для входу до Кабінету учасника сертифікації можна й раніше, ніж лист-відповідь від регіонального центру надійде до вас засобами поштового зв’язку.

Тож поки поштовий оператор здійснюватиме доставлення листа-відповіді від регіонального центру, скористайтеся сервісом «Перевірка стану реєстрації» на нашому вебсайті. Його буде активовано одночасно зі стартом реєстрації. За допомогою цього сервісу потенційний учасник / потенційна учасниця зможе дізнатися, чи зареєстровано його / її для участі в сертифікації, а успішно зареєстровані учасники / учасниці матимуть змогу за номером реєстраційної картки-заяви, зазначеним у Контрольно-інформаційному листі, отримати логін і PIN-код для доступу до Кабінету учасника сертифікації.

Докладніше про порядок реєстрації ー за посиланням.

повернутися до переліку новин
К сожалению ваше время вышло