logo
ХЕРСОНСЬКИЙ
РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР
ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ
Телефон для довідок і консультацій: (050) 563-18-90
Електронна пошта центру: rc.kherson@kr.testportal.gov.ua


Сертифікація педагогічних працівників – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей педагогічного працівника, що здійснюється шляхом незалежного тестування, самооцінювання та вивчення практичного досвіду роботи.

Метою сертифікації є виявлення та заохочення педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їх поширенню.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Сертифікація складається з трьох етапів, що відбуваються послідовно один за одним, а саме із:

  • незалежного тестування учасників сертифікації (проводить Український та регіональні центри оцінювання якості освіти);
  • самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи);
  • вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації (проводить Державна служба якості освіти та її територіальні органи).

До кожного наступного етапу допускатимуться ті учасники, які успішно пройшли попередній.

Педагогічні працівники беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

СЕРТИФІКАЦІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ–2023

 Цьогоріч Міністерство освіти і науки України планує поширити сертифікацію на інші категорії педагогічних працівників, розпочавши пілотування процедур для вчителів базової середньої освіти – мовно-літературної і математичної освітніх галузей.

Так, відповідно до наказу МОН у 2023 році участь у сертифікації зможуть взяти не лише вчителі початкової школи (не більше 1500), а й по 500 вчителів з математики і української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти.

Реєстрація вчителів початкової школи для проходження сертифікації триватиме з 30 січня по 13 лютого 2023 року й проходитиме у два етапи:

  • основний (30 січня–05 лютого) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
  • додатковий (06–13 лютого) – у межах загальної граничної кількості.

Реєстрація вчителів математики та української мови і літератури триватиме упродовж 01–11 серпня:

  • основний етап (01–07 серпня) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
  • додатковий етап (07–11 серпня) – у межах загальної граничної кількості.

Реєстрацію для проходження сертифікації буде припинено достроково якщо:

  • 1500  вчителів початкових класів сформують бланки реєстраційних карток-заяв; 
  • 500 вчителів математики сформують картки-заяви;
  • 500 вчителів з української мови і літератури сформують картки-заяви. 

Зауважимо, що відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі  беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах.

 СХЕМИ НАРАХУВАННЯ БАЛІВ 

Зміст тесту визначається Програмою незалежного тестуванняорієнтовний розподіл завдань відповідно до розділів / підрозділів Програми і схема нарахування балів за виконання тестових завдань затверджено наказами Українського центру оцінювання якості освіти.

Тест міститиме 100 завдань з вибором однієї правильної відповіді, на виконання яких відведено 180 хвилин.

Результати тестування визначатимуть на підставі набраної учасником сертифікації кількості балів за виконання всіх тестових завдань. 

РЕЄСТРАЦІЯ

З 30 січня  вчителі початкових класів, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи, мають стаж педагогічної роботи не менше двох років, зможуть зареєструватися для участі в сертифікації. 

Реєстрація триватиме до 13 лютого 2023 року включно й проходитиме у два етапи:

  • основний (30 січня–05 лютого) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
  • додатковий (06–13 лютого) – у межах загальної граничної кількості.

Реєстрацію вчителів початкових класів для проходження сертифікації у 2023 році буде припинено достроково у  разі, якщо 1500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.

Охочі зареєструватися для проходження сертифікації педагогічних працівників мають заповнити реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується з використанням спеціального сервісу, розміщеного на сайті УЦОЯО в рубриці «Сертифікація педагогічних працівників», і надіслати комплект реєстраційних документів на адресу, вказану в реєстраційному повідомленні. 

Комплект реєстраційних документів складається з:

1. оформленої реєстраційної картки-заяви;

2. копії паспорта громадянина України (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові), а в разі його відсутності — іншого документа, що посвідчує особу педагогічного працівника;

3. копії одного з таких документів:

  • довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи — платника податків, або картки фізичної особи — платника податків, або сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку з даними про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • сторінки паспорта, на якій зроблено відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта (для особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);

4. довідки із закладу освіти;

На копіях документів необхідно написати «Згідно з оригіналом» (без лапок), поставити підпис, зазначити ініціали та прізвище й дату засвідчення копії.

Докладніше про порядок реєстрації ? за посиланням.

Кількість сформованих реєстраційних карток-заяв не може перевищувати визначену МОН граничну кількість педагогічних працівників, які можуть у 2023 році пройти сертифікацію. Педагогічні працівники, які мають документ про успішне проходження сертифікації (2021 або 2022 року) або не змогли 2022 року успішно пройти хоча б один етап сертифікації (незалежне тестування учасників сертифікації, самооцінювання учасниками сертифікації власної педагогічної майстерності, вивчення практичного досвіду роботи учасників сертифікації), не мають права брати участь у сертифікації 2022 року. Цю норму визначено п. 5 ст. 49 Закону України про «Повну загальну середню освіту».

Зауважимо, що відповідно до Положення про сертифікацію педагогічних працівників учителі  беруть участь у сертифікації виключно на добровільних засадах і можуть відмовитися від участі на будь-якому її етапі.

Нагадуємо: цьогоріч участь у сертифікації зможуть взяти не лише вчителі початкової школи, а й по 500 вчителів з математики і української мови та літератури, які забезпечують реалізацію нового Державного стандарту на першому циклі базової загальної середньої освіти.

Реєстрація вчителів математики та української мови і літератури триватиме упродовж 01–11 серпня.   

ЯК УЧАСНИКАМ СЕРТИФІКАЦІЇ ДІЗНАТИСЯ АДРЕСУ ПУНКТУ ТЕСТУВАННЯ

3 березня, у «Кабінеті учасника сертифікації» розміщено листи-виклики, у яких зазначено адреси пунктів проведення незалежного тестування. Радимо учасникам сертифікації завчасно роздрукувати лист-виклик: цей документ обов’язковий для допуску до пункту тестування. Додатково застерігаємо від поширення інформації про місця проведення тестування, зазначеної в листах-викликах.

Цьогоріч успішно пройшли реєстрацію для участі в сертифікації 1386 учителів початкових класів.

11 березня 2023 року відбудеться перший етап сертифікації — незалежне тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи.

Нагадуємо, що зміст тесту визначений Програмою незалежного тестування. Орієнтовний розподіл завдань відповідно до розділів/підрозділів Програми і схему нарахування балів за виконання тестових завдань затверджено наказами Українського центру оцінювання якості освіти. Тест укладено українською мовою. Він містить 100 завдань, на виконання яких відведено 180 хвилин.

Початок іспиту — об 11:00. Допуск учасників сертифікації до пунктів тестування здійснюватиметься з 10:15 до 10:50. Для входу до пункту тестування учасник сертифікації повинен пред’явити паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та лист-виклик.


   Нормативні документи

Закон України від 05.09.2017 №2145-VIIІ «Про освіту»

Постанова КМУ від 19.02.2020 «Про встановлення доплати педагогічним працівникам за успішне проходження сертифікації»

Постанова КМУ від 24.12.2019 №1094 «Про внесення змін до Положення про сертифікацію педагогічних працівників»

Постанова КМУ від 27.12.2018 №1190 «Про затвердження Положення про сертифікацію педагогічних працівників»

Наказ Державної служби якості освіти від 01.04.2019 “01-11/16 “Про затвердження форми анкети самооцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації»

Наказ Державної служби якості освіти від 01.03.2019 №01-11/9 «Про затвердження Методики експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації»

Наказ Державної служби якості освіти від 01.03.2019 №01-11/10 «Про затвердження форми експертного висновку та методичних рекомендацій експертам щодо її заповнення»

Наказ Міністерства освіти і науки України від 14.01.2019 №33 «Про затвердження програми незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкової школи»

Наказ Міністерства соціальної політики від 10.08.2018 №1143 «Про затвердження професійного стандарту “Вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти”»

від 16.01.2023 року № 35 « Про деякі питання проведення сертифікації педагогічних працівників у 2023 році»

від 23.01.2023 №6 «Про затвердження Загальної характеристики тесту незалежного тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів, які виявили бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2023 році»

від 20.01.2023 №5 «Про затвердження Схеми нарахування балів за виконання завдань тесту незалежного
тестування фахових знань та умінь учителів початкових класів, які виявили бажання взяти участь у сертифікації педагогічних працівників у 2023 році»

від 27.01.2023 №9 «Про затвердження графіка проведення у 2023 році незалежного тестування фахових знань та вмінь учасників сертифікації»

 

К сожалению ваше время вышло