logo
ХЕРСОНСЬКИЙ
РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР
ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Херсонського регіонального

центру оцінювання якості освіти

від 29.11.2021 № 122-од

                           

Вимоги щодо реєстрації осіб для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2022 року на сайті Херсонського регіонального центру оцінювання якості освіти

 

1. Загальні положення

1.1 Ці Вимоги визначають механізм реєстрації та порядок здійснення розрахунків і умови надання платної послуги з проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання (далі – пробне ЗНО).

Дія цих Вимог поширюється на закріплені за Херсонським регіональним центром оцінювання якості освіти (далі – Херсонський РЦОЯО) області для обслуговування (Херсонська, Миколаївська області, Автономна Республіка Крим, місто Севастополь).

1.2. Учасники пробного ЗНО (далі – учасники) є особи, які бажають пройти пробне ЗНО та у визначені цими Вимогами спосіб та строк подали до Херсонського РЦОЯО електронну форму реєстраційної заяви та оплатили послугу із проведення пробного ЗНО.

1.3. Факт заповнення електронної форми реєстраційної заяви є підставою для опрацювання персональних даних у процесі підготовки та проведення пробного ЗНО.

1.4. Факт надходження коштів для оплати послуг із проведення пробного ЗНО на спеціальний реєстраційний рахунок Херсонського РЦОЯО, їх перевірки на правильність встановленій вартості, розпізнавання/ідентифікації учасника вважається реєстрацією для участі у пробному ЗНО.

1.5. Кожному  учаснику пробного ЗНО буде надано можливість:

  • пройти пробне ЗНО з одного або двох навчальних предметів за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб;
  • додатково ознайомитись із зошитами, що містять пробні тести, та на безоплатній основі скористатися сервісом «Визначення результатів пробного ЗНО» з усіх навчальних предметів.

2. Порядок реєстрації

 2.1. У визначені Українським центром оцінювання якості освіти терміни (з 05.01.2022 по 22.01.2022) особа має самостійно заповнити електронну форму реєстраційної заяви, скориставшись спеціальним сервісом, розміщеним на веб-сайті Херсонського РЦОЯО (khersontest.org.ua), указавши такі дані:

1) прізвище, ім'я, по батькові (за наявності);

2) дата народження;

3) категорія учасника;

4) адміністративно-територіальна одиниця, де проживає особа;

5) контактний телефон;

6) електронна адреса (за наявності);

7) населений пункт, де особа буде проходити пробне ЗНО:

Миколаївська область: м. Миколаїв, м. Баштанка, м. Вознесенськ, м. Первомайськ, м. Южноукраїнськ

Херсонська область: м. Херсон, м. Генічеськ, м. Каховка, м. Нова Каховка, м. Олешки

8)  обрати навчальний предмет для проходження згідно з графіком:

19 березня 2022 року

Українська мова і література або українська мова;

26 березня 2022 року

Історія України, математика, математика (завдання рівня стандарт) фізика, хімія, біологія, географія, англійська мова, французька мова, німецька мова, іспанська мова

Для предметів історія України, математика, математика (завдання рівня стандарт), фізика, хімія, біологія, географія необхідно обрати мову, якою особа бажає отримати завдання пробного тесту (українська, кримськотатарська, молдавська, польська, російська, румунська, угорська);

9) за потреби зазначити інформацію про необхідність створення особливих умов (для осіб з особливими освітніми потребами) з урахуванням можливості обирання кількох умов одночасно з такого переліку:

Категорія «Глухі та особи з порушеннями слуху»

- присутність перекладача жестової мови (перекладача-дактилолога) в аудиторії, де відбувається пробне ЗНО;

- надання перед початком проведення пробного ЗНО в аудиторії тексту промови інструктора;

- надання можливості використання слухового апарата, імпланта;

- надання в письмовій (друкованій) формі озвучених текстів до завдань, що спрямовані на перевірку сформованості вмінь і навичок, необхідних для розуміння мови на слух (аудіювання) у разі реєстрації на іноземну мову;

Категорія «Особи з порушеннями зору»

- надання можливості використання оптичного збільшувача (лупи) або електронного збільшувача;

- надання зошитів із завданнями та бланків відповідей, надрукованих шрифтом кеглем 16;

Категорія «Особи з порушеннями опорно-рухового апарату, особи, які одужують після травм, особи із хворобами нервової системи»

- надання можливості виконання роботи в аудиторії, що розташована на першому поверсі

Для підтвердження необхідності створення особливих (спеціальних) умов особа повинна завантажити скан-копію (фото-копію) документа (формат *.jpg/.png), що підтверджує необхідність надання таких умов.

2.2. Після заповнення електронної форми реєстраційної заяви для кожної особи, яка заповнила таку форму, на веб-сайті Херсонського РЦОЯО створюється інформаційна сторінка «Особистий кабінет учасника пробного ЗНО» (далі – Особистий кабінет), доступ до якої здійснюється за логіном та паролем, які генеруються автоматично.

2.3. Після отримання логіна та пароля особа повинна увійти в Особистий кабінет:

- роздрукувати квитанцію для сплати послуги із проведення пробного ЗНО (для кожного обраного предмету окремо);

- на основі реквізитів вказаних в квитанції здійснити оплату в банківських установах України або в установах інших учасників фінансових послуг (електронний платіжний засіб, термінали самообслуговування тощо) бажано протягом трьох робочих днів із дня формування квитанції, але не пізніше ніж через три календарні дні із дня завершення терміну, відведеного на реєстрацію, при цьому надходження коштів на спеціальний реєстраційний рахунок Херсонського РЦОЯО має бути не пізніше 25.01.2022; (оплату необхідно здійснювати за кожний обраний предмет окремим платежем).

- перевірити статуси отримання оплати протягом п’яти робочих днів із дня оплати, але не пізніше 31.01.2022 (статус предмета зміниться на "оплачено", що є підтвердженням реєстрації).

2.4. Особа, яка оплатила послугу, але бажає змінити предмет/населений пункт, де буде проходити пробне ЗНО, має звернутися до        Херсонського РЦОЯО (на електронну адресу) не пізніше 28.01.2022.

2.5. З 10 березня 2022 року в Особистому кабінеті буде розміщено посилання на друк запрошення-перепустки, в якій вказано інформацію про про час і місце проходження пробного ЗНО (адреси та назви навчальних закладів для проходження пробного ЗНО).

3. Результати пробного ЗНО

3.1. Результати пробного тестування визначатимуться за допомогою спеціального сервісу «Визначення результатів пробного ЗНО», посилання на який буде розміщено в Особистому кабінеті.

3.2. Для визначення результатів учасникам пробного ЗНО необхідно ввести відповіді (використовуючи власний бланк відповідей тієї чи іншої сертифікаційної роботи пробного ЗНО) до вище зазначеного сервісу в терміни:

з 19 по 21 березня для української мови і літератури, української мови;

з 26 по 29 березня з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту) біології, географії, фізики, хімії, англійської, німецької, французької, іспанської.

3.3. Результати тестування будуть оприлюднені в Особистому кабінеті через сервіс «Визначення результатів пробного ЗНО»:

- з української мови і літератури, української мови – 25 березня;

- з історії України, математики, математики (завдання рівня стандарту) біології, географії, фізики, хімії, англійської, німецької, французької, іспанської – 01 квітня.

4. Порядок здійснення розрахунків і умови надання платної послуги

4.1. Оплата платної послуги вважається здійсненою після надходження на спеціальний реєстраційний  рахунок Херсонського РЦОЯО повної суми коштів та перевірки їх на правильність встановленій вартості, розпізнавання/ідентифікації.

4.2. Особа, кошти від якої надійшли на спеціальний реєстраційний  рахунок Херсонського РЦОЯО після 25.01.2022, не підлягає реєстрації, а сплачені кошти повертаються на підставі заяви про повернення сплачених коштів встановленого зразка, що надсилається на адресу Херсонського РЦОЯО.

4.3. Особа, кошти якої були переказані помилково, (у тому числі неідентифіковані, сплачено суму коштів меншу за вартість однієї платної послуги) не підлягає реєстрації, а сплачені кошти повертаються на підставі заяви  про повернення сплачених коштів встановленого зразка, що надсилається на адресу Херсонського РЦОЯО.

4.4. Повернення коштів особам, зазначеним у пунктах  4.2, 4.3, відбувається на вказані ними у заяві платіжні реквізити про повернення сплачених коштів у безготівковій формі.

4.5. У разі неучасті особи в пробному ЗНО сплачені кошти не повертаються але ця особа має право:

- отримати комплект тестових матеріалів пробного ЗНО у відповідному пункті проведення протягом трьох робочих днів (ураховуючи день проведення);

- додатково ознайомитись протягом п’яти календарних днів (включаючи дату проведення пробного ЗНО) із зошитами, що містять пробні тести, та на безоплатній основі скористатися сервісом «Визначення результатів пробного ЗНО» з усіх навчальних предметів.

Неможливість проведення пробного ЗНО через об’єктивні причини, що не залежать від Херсонського РЦОЯО (стихійне лихо, пожежа, техногенна катастрофа, скасування проведення пробного ЗНО у поточному році центральним органом виконавчої влади, інші форс-мажорні обставини тощо), є підставою для повернення учасникам частини вартості послуги, а саме коштів, не використаних Херсонським РЦОЯО у процесі організації та проведення пробного ЗНО, на підставі обґрунтованих розрахунків фактично здійснених Херсонським РЦОЯО витрат.

К сожалению ваше время вышло